з 9:00 до 20:00 без вихідних

Значення Вестфальського миру 1648 р. для становлення і розвитку

Значення Вестфальського миру 1648 р. для становлення і розвитку міжнародного публічного права

Величезний вплив на розвиток міжнародного публічного права надав Вестфальський мирний конгрес, що проходив з 1645 по 1648 рік. Він завершив Тридцятирічну війну (1618-1645 рр.), в яку були втягнуті практично всі країни Європи. Конгрес, по суті, є першою сучасною дипломатичною конференцією.

З прийняттям Вестфальського мирного трактату покладено початок новому європейському порядку, в основу якого була покладена концепція державного суверенітету.

Вестфальський мир - подія, яка заклала основи сучасного світового порядку — поділу світу на національні держави і появу пов'язаних з цим принципів міжнародного права. В деякому розумінні саме Вестфальський мир заклав основи сучасної Європи, більша частина якої входила в ті часи до сфери впливу Священної Римської Імперії.

Цей мир фактично зрівняв в правах реформоване християнство (різні протестантські церкви) з римо-католицьким християнством. На міжнародному рівні був визнаний принцип — чия держава того й віра. Окрім того, в міжнародній політиці з'явилось поняття — вестфалійська система — яка забезпечувала суверенітет держави на своїй території.

 

 

close
Задайте своє питання