з 9:00 до 20:00 без вихідних

Економічні закони, їх відмінність від юридичних законів

Економічні закони, їх відмінність від юридичних законів

Економічний закон — об'єктивний закон розвитку суспільства, що відображає виробничі відносини людей в процесі виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ або послуг.

Цей закон виражається в тому, що людські потреби є необмежені, а блага є обмеженими. Економічні закони завжди відображають необхідні, причинно-зумовлені зв'язки і взаємозалежність економічних явищ і процесів. Економічні закони виражають найбільш суттєві, типові риси функціонування і розвитку тієї чи іншої економічної системи. Кожен із них є виразом якісних і кількісних сторін економічних явищ та процесів у їх єдності і служить їх внутрішньою мірою.

Економічні закони відрізняються від юридичних. Їх відмінність полягає в «полі діяльності»: економічні закони об'єктивно охоплюють економіку на всіх її рівнях, а юридичні - суб'єктивно, через прийняття нормативних актів вищим органом державної влади з метою реалізації теорії на практиці.

 Наприклад, щоб перейти від командної економіки до ринкової, потрібно відповідне правове забезпечення: закони, укази, директиви і т. д. Якщо немає державного закону про статус приватного підприємства та захисту прав приватного власника, то немає та приватної власності.

Економічні закони - це живильне середовище для юридичної практики на різних рівнях. 

 

close
Задайте своє питання