з 9:00 до 20:00 без вихідних

Юриспруденція (правознавство) як соціальна наука

Юриспруденція (правознавство) як соціальна наука

Юриспруденція як наука має досить складну структуру. Вона становить цілий комплекс дисциплін. За традицією їх прийнято поділяти на юридичні науки теоретичного та історичного профілю, галузеві юридичні науки та спеціальні (прикладні) юридичні науки.

До першої групи відносять теорію права, історію політичних і правових учень, історію права і держави тощо.

Друга група охоплює конституційне право, кримінальне право, кримінальне процесуальне право, цивільне право, цивільне процесуальне право, адміністративне право, міжнародне право та деякі інші юридичні дисципліни.

До третьої групи відносять правову соціологію, правову статистику, криміналістику, кримінологію, правову кібернетику, судову медицину, судову психіатрію тощо.

Абсолютна більшість теоретичних, історичних та галузевих юридичних наук мають соціальний характер. Тому загалом юриспруденцію як науку про державно-правову організацію суспільства вважають складовою соціальної сфери наукового знання.

Вона тісно пов´язана з іншими складовими цієї сфери. Тут насамперед слід назвати такі науки, як соціологію, політологію, історію, філологію, мовознавство, педагогіку, мистецтвознавство, філософію тощо.

 

close
Задайте своє питання